Przy profesjonalnie wykonanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie powinien mieć kłopotów z pleśnią czy grzybem. Dlatego jest kluczową sprawą i nie można jej zlecić byle komu.

Niedziałająca wentylacja

montaż wentylacji gdańskmontaż wentylacji gdańskNiedrożna wentylacja powoduje wiele poważnych problemów z całym budynkiem.
Dlatego warto regularnie sprawdzać swoją wentylację pod kątem odpowiedniego działania w każdym pomieszczeniu. Jeżeli zauważysz takie oznaki złej wentylacji jak wilgoć zbierającą się na oknach, pleśń w zakamarkach, mokre ściany.

Możliwe, że też ktoś ostatnio ma przewlekły katar lub problemy z górnymi drogami oddechowymi- to tez może być efektem złej wentylacji w budynku. Sprawdzić można to na kilka sposobów.

Wystarczy przystawić świeczkę, zapalniczkę lub zapalona zapałkę do wyloty wentylacji i jeżeli ogień skieruje się w naszą stronę to oznacza problemy z wentylacją i należy je jak najszybciej rozwiązać.

Ogrzewasz i wentylujesz

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym czy każdym innym budynku ściśle współpracuje z wentylacją.
Jeżeli wentylacja jest mało wydajna to również ogrzewanie takie będzie, albo w drugą stronę, jeżeli wentylacja jest zbyt wydajna to wydamy na ogrzewanie dużo pieniędzy. Nowoczesne metody ogrzewania jeszcze ściślej wymagają dobrej i szczelnej wentylacji,a by zminimalizować ucieczki ciepła, a zmaksymalizować komfort przebywania w takim pomieszczeniu.

Nie można zbagatelizować, ponieważ takie ogrzewanie jak pompa ciepła z rekuperatorem to bardzo wrażliwe na zmiany urządzenia.

Przy złej wentylacji lub nieszczelnych oknach można wydać małą fortunę na ogrzewanie, które miało być tanie i ekologiczne.

Projekt jest ważny

Przy budowie nowego budynku projekt jest najważniejszy.
Jednak wcale nie chodzi tutaj o jego wygląd z zewnątrz czy w środku, chodzi o konstrukcję i rozkład wszystkich niezbędnych elementów.
Nie można przecież budować domu nie zapewniwszy sobie jakiegoś źródła ogrzewania, prądu czy choćby wentylacji. A jeżeli idzie o wentylacje to warto zrobić ją porządnie, ponieważ może okazać się ważniejsza od ogrzewania. Jednak co takiego ważnego w naszym domu robi wentylacja.

W skrócie doprowadza świeże powietrze do budynku a usuwa te 'zużyte'.

Bez niej w budynku mielibyśmy pleśń, wilgoć i kilka innych mniej przyjemnych problemów..

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: