esen

Dlaczego samodzielne naprawy są złym pomysłem?

Często nasze samochody ulegają awariom i wtedy konieczna jest ich naprawa.
Wielu z nas robi to na własną rękę, jednak takie rozwiązania z wielu powodów mogą okazać się kiepskim pomysłem.

Dlaczego tak jest? Gdy naprawiamy wszystko samodzielnie, nigdy nie mamy pewności, że uda się nam poradzić z usterką.

Nie możemy być przekonani, że naprawa zakończy się sukcesem, a jeśli utkniemy w martwym punkcie, sytuacja może sprawić nam wiele dodatkowych problemów. Dobre warsztaty dają nam pewność, że samochód zostanie naprawiony, a często także gwarancję, że będzie działał przez długi czas i gdy jednak się zepsuje, części zostaną wymienione na koszt danego zakładu mechanicznego.

Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie.

Samochód elektryczny - nie wszystko jest super?

Zróżnicowane oczekiwania użytkowników, jak i trudność w ocenie sumarycznego wpływu na środowisko, wygodę i otoczenie, powodują burzliwą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników napędów elektrycznych. Dyskusja ta, gdy dotyczy samochodów, jest bardzo emocjonalna. Pojazd elektryczny jest znacznie wygodniejszym środkiem komunikacji niż jakikolwiek inny środek transportu - przeciwnicy twierdzą, że niczym się nie różni użytkowanie samochodu elektrycznego i spalinowego w warunkach miejskich.
Zwolennicy twierdzą, że brak hałasu, wibracji, a także dużo większe możliwości manewrowe przy małych prędkościach (miejskich) są nieporównywalne z samochodem spalinowym. Podróż pojazdem elektrycznym zapewnia większy komfort i bogatsze wrażenia podczas jazdy - przeciwnicy zwracają uwagę na to, że samochód elektryczny jest tak samo wyposażony jak spalinowy.
Zwolennicy zauważają, że nawet przy tym samym wyposażeniu, cisza i brak wibracji zwiększają komfort.
Dla przykładu, można swobodnie rozmawiać, słuchać muzyki. Użycie elektryczności jest całkowicie ekologiczne: nie powiększa globalnego ocieplenia, nie powoduje emisji szkodliwych toksyn - fabryki i elektrownie zanieczyszczają środowisko, a są one niezbędne do działania samochodów elektrycznych.
Ocena całkowitego wpływu na środowisko samochodów spalinowych i elektrycznych jest bardzo trudna i niejednoznaczna.

Dla przykładu, kilometr przejechany samochodem elektrycznym w Niemczech i we Francji powoduje inną emisję CO2 (Ponieważ w Niemczech większość energii jest z paliw kopalnych, a we Francji z elektrowni atomowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojazd_elektryczny

Czy warto naprawiać auto we własnym domu?

esenUsterki samochodu przydarzają się każdemu.

Może nas to spotkać w najmniej spodziewanym momencie, dlatego warto na bieżąco sprawdzać stan naszego auta.

Jeśli już jednak dojdzie do awarii, warto jak najszybciej zająć się jej naprawą.

Możemy oczywiście oddać samochód od mechanika i jest to najprawdopodobniej bardziej bezpieczne rozwiązanie, ale niektóre usterki z łatwością naprawimy samodzielnie, zwłaszcza, gdy są one niewielkie.

Często wystarczy jedynie wymienić drobną, niedrogą część lub uzupełnić konieczne płyny i w ten sposób unikniemy dużych kosztów napraw w warsztacie.

Nie powinniśmy jednak podejmować się tego, jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy i nie jesteśmy pewni naszych umiejętności. .

Widok do druku:

esen

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: