Dzisiaj o DJ'ach, muzyce i sprzęcie grającym

Dzisiaj o DJ'ach, muzyce i sprzęcie grającym

Puszczanie muzyki na imprezach

Obecnie można wskazywać na istnienie bardzo różnych rodzajów muzyki imprezowej. Taka muzyka może być zarówno nowoczesną, komputerową muzyką dobrze znaną młodzieży, jak i klasyczną muzyką znaną jeszcze rodzicom najmłodszych uczestników imprez. Dlatego wybór konkretnej muzyki imprezowej dokonywany jest w oparciu o to, jaka grupa wiekowa jest najczęściej spotykana w konkretnym lokalu oraz od tego, jaka jest specyfika konkretnego lokalu. Funkcja muzyki puszczanej na imprezach wydaje się być oczywista. Puszczane podczas zabawy piosenki mają rozkręcać wesołą zabawę i sprawiać, że wszyscy uczestnicy imprezy będą się naprawdę dobrze bawić i na pewno chętnie przyjdą do tego samego lokalu następnym razem.

?beat lock? ew

Wyższe modele gramofonów didżejskich mogą także posiadać funkcję zachowania jednakowej tonacji utworu (tzw. ?beat lock?, ew. ?master tempo?), gdy ulega zmianie prędkość odtwarzania. Wybrane modele gramofonów posiadają złącze USB do zgrywania ścieżki dźwiękowej z płyt winylowych do plików cyfrowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ

Wybór studniówkowej oprawy muzycznej

Bardzo dobrze jest, jeżeli głównymi organizatorami zabawy studniówkowej są uczniowie szkół średnich. Oni przecież najlepiej wiedzą, przy jakiej muzyce mogą najlepiej się bawić. Natomiast nauczycielom jest bardzo miło wówczas, gdy uczniowie są w stanie samodzielnie przygotować jakąś oprawę artystyczną kolejnych punktów studniówki. Nie zmienia to jednak faktu, że muszą oni nieco nadzorować młodzież podczas ich pracy ukierunkowanej na organizację wesołej zabawy studniówkowej. Muszą czuwać nad tym, aby oprawa muzyczna studniówki była jednocześnie bardzo wesoła i atrakcyjna, jak i dobrze dostosowana do wieku jej uczestników. Tylko wówczas taka zabawa będzie mogła być naprawdę udana i zostanie zapamiętana jako wyjątkowy dzień w życiu, zadba o to również dj.