Choroba wysokościowa

liny wspinaczkowe
Choroba wysokościowa (choroba d'Acosty, ang. acute mountain sickness, AMS) nie jest jedną konkretną dolegliwością, a zespołem chorobowym spowodowanym brakiem adaptacji do warunków panujących na dużych wysokościach.
Z reguły pojawia się na wysokościach powyżej 2500 m n.p.m., gdzie dostępność tlenu w powietrzu, ze względu na rozrzedzenie atmosfery, zaczyna być za mała na potrzeby organizmu człowieka.
U osób wyjątkowo wrażliwych i niezaaklimatyzowanych pierwsze objawy mogą pojawić się już na wysokości około 1500 m n.p.m. Z reguły pierwszymi objawami są ból głowy, nudności, wymioty.
Często także osłabienie, brak apetytu, zawroty głowy, problemy z zaśnięciem.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_wysoko%C5%9Bciowa

Najlepsze zajęcie podczas urlopu w górach

Nie każdy wie co warto robić w górach, by się nie nudzić.
Czeka tam na nas mnóstwo atrakcji i wystarczy jedynie dobrze się zastanowić, by zaplanować ciekawy, pełen wrażeń czas.
Jedni mogą spędzać go spokojnie, na łonie natury, a inni oddawać się uprawianiu sportów, takich jak wspinaczka lub jazda rowerem górskim po specjalnych trasach.

W każdym przypadku warto zadbać o akcesoria, które mogą znacznie ułatwić nam takie zajęcia oraz sprawić, że będą one o wiele przyjemniejsze.

Często do niektórych sportów konieczny będzie instruktor, więc jeśli nie posiadamy doświadczenia, warto skorzystać z jego pomocy. W ten sposób całe wydarzenie będzie dla nas bezpieczne i ciekawe, a także nie sprawi dodatkowych problemów.

Daj się ponieść chwili w górach!

liny wspinaczkoweGóry to świetne miejsce na spędzenie wakacji.
W górskich miejscowościach czeka na nas moc rozrywek i odnajdą się w nich szczególnie Ci, którzy lubią dużą dawkę silnych wrażeń. Można tam uprawiać wiele sportów ekstremalnych, które będą świetną propozycją dla osób odznaczających się dobrą kondycją i sprawnością fizyczną.

W zimie w górach można szaleć na stoku, a latem oddawać się wspinaczce, wędrówkom lub jeździe specjalnym rowerem.

Każda z tych propozycji będzie świetnym wyborem, jeśli chcemy przeżyć niezapomniane chwile w otoczeniu górskiej przyrody.

Warto jednak pamiętać, że zawsze konieczny jest odpowiedni sprzęt, który zadba o nasze bezpieczeństwo i sprawi, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń. .

Widok do druku:

liny wspinaczkowe

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: