Urządzenia rekreacyjne - Wikipedia

gry chodnikowe
Urządzenia rekreacyjne ? środki techniczne służące rekreacji - wypoczynkowi czynnemu, rozrywce ruchowej.

Zwłaszcza w warunkach miejskich. Charakterystyka podpowiadają rodzaj rozrywki (jest wiele rozrywek ruchowych nie wymagających jakiegokolwiek sprzętu, ale potrzebna jest inicjatywa i wyobraźnia) dostarczają "silnych wrażeń" prowokują do współzawodnictwa pobudzają ciekawość, zainteresowanie i w pewien sposób ucząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urządzenia_rekreacyjne

O placu zabaw w Wikipedii

Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi. Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in. takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników. Rozwiązania konstrukcyjne, powinny uniemożliwiać dzieciom poniżej 3 roku życia dostęp do urządzeń przewidzianych dla starszych grup dzieci, np.

poprzez umieszczenie najniższego stopnia na wysokości minimum 40 cm od poziomu podłoża.

Dorośli nie powinni nigdy umieszczać dziecka na urządzeniu do zabawy, jeśli nie jest ono w stanie dostać się tam samodzielnieŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Wyjdź z dzieckiem na powietrze!

gry chodnikoweObecnie mamy do wyboru mnóstwo gier edukacyjnych, z których można korzystać także poza domem.
Jest to możliwe przede wszystkim dzięki temu, że wiele firm zajmujących się produkcją zabawek decyduje się na drukowanie całkiem sporych rozmiarów plansz, które umożliwiają beztroską zabawę nawet wielu dzieciom.
Takie plansze rekreacyjne to doskonały sposób na gry chodnikowe na przykład dla dzieci w przedszkolach.

Nic dziwnego, że wiele placówek oświatowych decyduje się na zainwestowanie w takie właśnie gry edukacyjne.

Jest to świetna rozrywka dla każdego dziecka, a jednocześnie wypoczynek na świeżym powietrzu, który jak wiadomo jest korzystny z wielu względów dla dziecka, między innymi ze względów zdrowotnych..

Dodane: 29-01-2017 08:40

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

gry chodnikowe