aplikacje www katowice

Napisać to nie trudna rzecz- wymaga mnóstwa pracy, sporego zespołu.
Jednak jak na oprogramowanie dedykowane przystało, warto swoje odczekać i zainwestować trochę więcej, a z pewnością oprogramowanie przekroczy nasze oczekiwania. Czemu dobrze jest inwestować w dedykowane oprogramowanie?

Cytat z Wikipedii o aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang.
web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej. W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW.
Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np.

CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np.

PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji.
Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta. Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia.
Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np.
serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa

Coraz więcej dzieje się w Internecie

Coraz więcej ważnych rzeczy dzieje się wyłącznie w oknie przeglądarki, języki programowania dla aplikacji webowych przeszły długą drogę, zanim dotarły do obecnego stanu.
Wszelkie duże portale społecznościowe to tak na prawdę ogromne ilości kodu, który współpracuje z serwera, użytkownikiem i baza danych.
Kiedyś te wszystkie operacje nie byłby możliwe do wykonania zdalnie, ze względu na małą wydajność sprzętu oraz niska prędkość łącza. Obecnie mało które oprogramowanie formowe nie ma możliwości połączenia się ze zdalną bazą danych, czy choćby możliwością zalogowania się online z innego komputera.

Takie rozwiązania będą coraz bardziej powszechne i częściej spotykane.

Z czasem technologie webowe wypchną te stacjonarne, a do obsługi wszystkiego wystarczy przeglądarka.

Współpraca pracowników przedsiębiorstwa poprzez łącze internetowe

aplikacje www katowiceKierownicy przedsiębiorstw dbają o to, żeby ich firmy funkcjonowały należycie pod każdym względem.

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez dobrego oprogramowania i współpracy pracowników z wykorzystaniem firmowych laptopów oraz łącza internetowego.

Dlatego kierownicy firm zatrudniają informatyków, którzy są odpowiedzialni za tworzenie firmowego oprogramowania. Oprócz tego informatycy współpracują z grafikami i webmasterami w tworzeniu firmowej strony internetowej, z której będą mogli korzystać potencjalni klienci.
Do zadań informatyków należy również stworzenie takiego firmowego systemu, który będzie umożliwiał i ułatwiał pracownikom nawiązywanie współpracy przy wykorzystaniu swoich laptopów.
.

Widok do druku:

aplikacje www katowice

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: