Zdrowie dziecka a rehabilitacja

integracja sensorycznaBędąc rodzicem, na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że rehabilitacja dzieci w bardzo wielu przypadkach jest wskazana a to po to, by mogły one w swojej przyszłości lepiej, sprawniej funkcjonować.
Jeżeli więc to nasza latorośl wymaga specjalistycznego wsparcia ze strony fizjoterapeutów, to nie czekajmy i czym prędzej zadbajmy o to, by trafiło ono w możliwie najlepsze ręce.
To ważne, by ludzie zajmujący się rehabilitacją dzieci mieli do nich odpowiednie podejście.
Sami, jako rodzice, winniśmy pamiętać o tym, by wspierać swojego malucha, dodawać mu otuchy i motywować do dalszego podejmowania pracy, która za parę lat prawdopodobnie będzie już tylko wspomnieniem.

Rehabilitowanie dzieci

integracja sensorycznaNasze dziecko to skarb, który dostaliśmy z nieba, dlatego każdy rodzic, zdając sobie sprawę z tego, jak wielkie zadanie przyjął na siebie wie, że powinien zrobić wszystko, by swojej latorośli niczego nie zabrakło.
Z tego powodu też rehabilitacja dzieci okazuje się dla wielu młodych ludzi koniecznym krokiem w stronę prawidłowego rozwoju.

Dobrze jest się postarać o to, by w razie konieczności nasze dziecko trafiło w ręce profesjonalnych fizjoterapeutów, którzy doskonale wiedzą, jak jemu pomóc i nie zaszkodzić.

Na pewno ważne jest nie tylko podejście specjalistów, ale także i nasze. Wspierajmy swoją pociechę, motywujmy do podejmowania trudów rehabilitacji i nigdy nie dopuśćmy do tego, by za szybko z niej zrezygnowało.

Dziecko takie może zareagować na bodźce

Terapia integracji sensorycznej (terapia IS, terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego) ? terapia prowadzona w specjalistycznych gabinetach dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania sygnałów płynących z otoczenia, mająca na celu przywrócenie prawidłowej pracy zmysłów w celu płynnego codziennego funkcjonowania1. Jeśli przetwarzanie zmysłów przebiega nieprawidłowo, wówczas mózg nie może pełnić swojej najistotniejszej funkcji ? integracji wrażeń sensorycznych. Dziecko takie może zareagować na bodźce znaczącym, spójnym zachowaniem. Może mieć trudności z wykorzystaniem informacji sensorycznych do zaplanowania i przeprowadzenia działań.
Terapia IS jest procesem, w odróżnieniu od aktywności sensomotorycznych, czyli ćwiczeń bazujących na różnych bodźcach zmysłowych, które można włączać do terapii innych niż terapia IS, np.
terapii logopedycznej, pedagogicznej itp.
W trakcie terapii IS podąża się za potrzebami i aktywnością dziecka, dlatego nie jest możliwe wcześniejsze przygotowanie konspektu sesji terapeutycznej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_integracji_sensorycznej

integracja sensoryczna