Mycie okien w blokach

pranie wykładzin wrocławpranie wykładzin wrocławNiektóre ekipy sprzątające specjalizują się w sprzątaniu bloków.
Mogą one być wynajmowane przez zarządców osiedla lub należeć do jakiejś większej firmy sprzątającej.
Wszystkie ekipy sprzątające zajmują się przede wszystkim czyszczeniem klatek schodowych i sezonowymi pracami porządkowymi. Swoje prace wykonywane w jednym z bloków zwykle zaczynają od zamiatania, a następnie ścierają barierki i parapety znajdujące się przy oknach umieszczonych na klatkach schodowych. W czasie ładnej pogody pracownicy ekipy sprzątającej zajmują się myciem okien i starają się dokładnie przewietrzyć klatki schodowe. Nie zapominają również o potrzebie pozamiatania chodnika przed blokiem.
Zaglądają także na strych i do piwnic blokowych.

Nie sprzątaj wszystkiego sama

Jeżeli nie lubimy sprzątać, a naszego partnera dręczy ten sam problem, to warto wspólnie go rozwiązać. Nasz dom w końcu nas reprezentuje przed innymi ludźmi, a nie chcielibyśmy wypaść na osoby niechlujne i niezdolne do zadbania nawet o swoją własność.

Utrzymywanie porządku to ostatecznie obowiązek, chociaż tego nienawidzimy.

Dobrym pomysłem będzie rozdział miejsc do sprzątania ? w ten sposób skrócimy czas pracy.

My zajmujemy się parterem, a ukochany piętrem czy na przykład podział na kuchnię i łazienki oraz salon i inne pomieszczenia to jedynie kwestia tego, jak się umówimy.

Ważne jest to, aby dokładnie nakreślić zadania.
Inna propozycja to zmienianie się co tydzień ? pierwsza i trzecia sobota miesiąca przypada nam, a drugą i czwartą zostawiamy dla sympatii.
W ten sposób zyskujemy dwa tygodnie wolne od nielubianej czynności, co sprawia, że trudniej jest przekonać siebie i współlokatora do tego, aby zignorować mycie i odkurzanie oraz inne czynności związane ze sprzątaniem.

Sprzątanie klas gimnastycznych w szkołach

Budynki szkolne sprzątane są przez specjalne ekipy zajmujące się robieniem gruntownych porządków w dużych budynkach.
Wprawdzie na co dzień utrzymaniem szkół w czystości zajmują się woźne, jednak nie są one w stanie w szybki sposób wyczyścić wszystkich pomieszczeń szkolnych.

Tymczasem wchodzące do szkoły firmy sprzątające mogą nawet w ciągu jednego dnia posprzątać wszystkie klasy i sale gimnastyczne oraz szkolne toalety.

W tych ostatnich pomieszczeniach przeprowadzana zostaje porządna dezynfekcja, a dodatkowo można zrobić przegląd wszystkich urządzeń sanitarnych. Natomiast klasy i sale gimnastyczne zostają dokładnie odkurzone i wyczyszczone, a dodatkowo porządnie przewietrzone.

Dzięki temu usunięty zostaje z nich powstający w ciągu roku szkolnego kurz. .