Dbanie o jamę ustną to jedna z ważnych rzeczy o które powinniśmy dbać.
Warto korzystać z usług stomatologicznych, np.

i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Strach przed dentystą

dentysta brennaJako jedno z wyraźniejszych wspomnień z mojego dzieciństwa była wizyta u dentysty.

Pamiętam, że była to prywatna przychodnia, a jak, jak to dziecko byłem mocno wystraszony moją pierwszą wizytą u stomatologa.

Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej gabinetów stawiających na bezstresową obsługę dzieci w różnym wieku.

Jest to o tyle ciekawe, że prawdopodobnie dzieci leczone w takich przychodniach nie będą miały oporów aby uczęszczać do dentysty kiedy dorosną.
Z czym mam do dzisiaj problem.

Specyficzni dentyści

Stomatolodzy czy też dentyści to chyba najmniej lubiana grupa lekarzy.
Na prawdę jest mało ludzi, którzy z przyjemnością chodzą do dentysty, że o dzieciach nie wspomnę.
Ja sam kiedy byłem jeszcze mały dentysty bałem się bardziej niż Buki z Muminków. Mimo stosowanych nowoczesnych metod znieczulania i leczenia dentysta i wizyta u niego dalej pozostaje w sferze raczej nieprzyjemnych doświadczeń. To nie to samo co wizyta u lekarza rodzinnego czy innego specjalisty. Sami dentyści również to ludzie specyficzni, bo jednak trzeba faktycznie lubić ten zawód, aby go wykonywać.

Krótka definicja stomatologii w Wikipedii

dentysta brenna
Stomatologia, dentystyka (gr.

stoma ? usta + gr.

logia ? nauka; łac.
dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.
Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów. W Polsce, zgodnie z Dz.
U.
z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5.

ustawy).

Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art.
4.
ustawy).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia.