Wsp├│┼éczesn─ů pochodn─ů owych technik jest lusterko

serwis endoskop├│w serwis endoskop├│w
Ju┼╝ w czasach staro┼╝ytnych ├│wcze┼Ťni lekarze starali si─Ö zagl─ůda─ç do dost─Öpnych wzrokowi ludzkiemu obszar├│w cia┼éa. Nale┼╝─ů do nich jama ustna i gard┼éo, nos, ucho, pochwa i cz─Ö┼Ťciowo odbyt (w pismach Hipokratesa znajduj─ů si─Ö opisy anoskopii ? ogl─ůdanie odbytu jak i operacji w tym rejonie wykonywanych pod kontrola anoskop├│w). ┼╣r├│d┼éem ┼Ťwiat┼éa by┼éo ┼Ťwiat┼éo s┼éoneczne odbite od lustra.

Wsp├│┼éczesn─ů pochodn─ů owych technik jest lusterko czo┼éowe laryngologa.┼╣r├│d┼éo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia

Endoskopia w internetowej encyklopedii

Endoskopia ? og├│lna nazwa zabieg├│w diagnostyczno-leczniczych w medycynie i w weterynarii, polegaj─ůcych na badaniu wn─Ötrza cia┼éa przy wykorzystaniu endoskop├│w (aparat├│w umo┼╝liwiaj─ůcych doprowadzenie ┼Ťwiat┼éa oraz optyki do wn─Ötrza przewodu pokarmowego, oddechowego oraz jam cia┼éa).┼╣r├│d┼éo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia

Miejsca przechowywania endoskop├│w

Endoskopy s─ů jednymi z narz─Ödzi medycznych wykorzystywanych do przeprowadzania bada┼ä diagnostycznych. Dlatego musz─ů by─ç przechowywane w sterylnych warunkach podobnych do tych, w jakich s─ů przechowywane wszystkie inne narz─Ödzia medyczne.
Dlatego lekarze i osoby odpowiedzialne za obs┼éug─Ö przychodni dobrze wiedz─ů, w jaki spos├│b mog─ů utrzyma─ç endoskopy w dobrym stanie i jakie powinny by─ç miejsca przechowywania endoskop├│w.

Bardzo wa┼╝ne jest, aby miejsca przechowywania endoskop├│w by┼éy miejscami sterylnie czystymi i sprawiaj─ůcymi, ┼╝e endoskopy nie zostan─ů w ┼╝aden spos├│b uszkodzone.

Powinny one tak┼╝e zabezpiecza─ç endoskopy przez ich zniszczeniem czy kradzie┼╝─ů.

Trzeba pami─Öta─ç, ┼╝e u┼╝ycie endoskopu przez osob─Ö nieuprawnion─ů mo┼╝e by─ç bardzo szkodliwe dla zdrowia.

.

Widok do druku:

serwis endoskop├│w