Sens billboard贸w

przyczepy reklamowe katowiceprzyczepy reklamowe katowiceWielkoformatowe reklamy to od dawien dawna skuteczny spos贸b na pozyskiwanie klient贸w i reklamowanie swojej firmy.
Taka reklama mo偶e nie przynosi bez po艣rednio klient贸w, chyba 偶e jest zaraz na drzwiami siedziby firmy.
To raczej kwestia dzia艂ania na 艣wiadomo艣膰 potencjalnego klienta i pokazanie mu, 偶e jest taka firma w jego regionie i oferuje konkretne us艂ugi. Sam si臋 cz臋sto 艂api臋 na tym, ze jak szukam jakiej艣 firmy to w g艂owie mam obrazy z billboard贸w konkretnych firm, kt贸re widuj臋 w drodze do pracy, czy sklepu.

To w艂a艣nie tak ma dzia艂a膰 taka reklama i trzeba przyzna膰, 偶e faktycznie dzia艂a.

Cytat z Wikipedii o 艣wiadomo艣ci marki

艢wiadomo艣膰 marki - miernik znajomo艣ci marki.
Zazwyczaj badania 艣wiadomo艣ci marki przeprowadza si臋 metod膮 CATI, czyli drog膮 wywiad贸w telefonicznych.
Mo偶na te偶 przeprowadza膰 metod膮 PAPI czyli papierowymi wywiadami kwestionariuszowymi, lub poprzez CAWI - czyli wywiady internetowe. Najwa偶niejsze wska藕niki 艣wiadomo艣ci marki to: 艣wiadomo艣膰 spontaniczna, czyli procent grupy docelowej, kt贸ry bez pomocy ankietera jest w stanie poda膰 nazw臋 marki 艣wiadomo艣膰 wspomagana, czyli procent grupy docelowej, kt贸ry deklaruje znajomo艣膰 marki po jej wyczytaniu przez ankietera 艣wiadomo艣膰 TOM (ang.
Top of Mind) czyli procent grupy docelowej wskazuj膮cy dan膮 mark臋 jako pierwsz膮 w badaniu (pierwsza, kt贸ra przyjdzie do g艂owy respondentowi).殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/艢wiadomo艣膰_marki

O reklamie zewn臋trznej

Ka偶dy z nas wie czym jest reklama, przynajmniej mniej wi臋cej.
Zak艂adaj膮c, 偶e chyba ka偶dy widzia艂 billboard, ulotki i szyldy to mniej wi臋cej ma poj臋cie czym jest reklam out-door. Do tych reklam mo偶na zaliczy膰 na prawd臋 wiele rzeczy, kt贸re wystawia si臋 na widok publiczny. Jedn膮 z takich reklam jest przyczepa reklamowa, kt贸ra stoi na parkingu lub po prostu je藕dzi przyczepiona do samochodu.

To te偶 nie jest pewnie jaki艣 rzadki widok, ale w por贸wnaniu do reklamy statycznej takie mobilne reklamy to dalej margines w reklamie zewn臋trznej..

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: