Przewozy osób dobrymi taksówkami to usługa coraz bardziej poszukiwana.
Zwłaszcza przez gości zza granicy.
Na szybko na temat i nie tylko.
Zapraszam do czytania.

Taksówka na daleką trasę

taxi łódźTaksówki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów.

Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs. Kto najczęściej korzysta z usług tego typu? Z pewnością osoby często korzystające z lotnisk, czasami pojawia się potrzeba przedostania się z lotniska na lotnisko, albo dostania się z lotniska do miejsca zakwaterowania.

W takich przypadkach przejazd taksówką jest zwyczajnie najwygodniejszy i najszybszy.

Dużą część klienteli na dłuższe przejazdy są biznesmeni, którzy przyjeżdżają zza granicy.

Wygoda i komfort w taxi

Luksusowe taksówki kursują po większych miastach oraz na trasach między-miastowych.
Ogólnie taksówki to raczej auta wyższej klasy niż standardowe miejskie auta klasy średniej i niskiej.
Wynika to z kilku faktów na temat podróży w taksówce.
Po pierwsze klient chce wiedzieć za co płaci, więc oczekuje pewnej wygody przewozu. Drugą sprawą jest mniejszą zawodność aut z wyższej półki, a przecież taksówka robi rocznie kilkaset tysięcy kilometrów i nie może rozsypywać się co miesiąc. I ostatnia i nie najmniej ważna kwestia to pewien prestiż samej firmy przewozowej, bo przecież mercedes klasy C wygląda bardziej reprezentacyjnie niż miejska toyota.

Taksówkarz - definicja

taxi łódź
Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką. Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej poczty dla Maksymiliana II. Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów: ukończenie szkolenia (kursu), kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych), pozytywnych badań psychotechnicznych, zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówkąŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz
.

Widok do druku:

taxi łódź

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: