Różne profile działalności dentystycznej

dentysta elblągChociaż najczęściej świadczonymi usługami w gabinetach stomatologicznych jest przede wszystkim usuwanie różnego rodzaju ubytków i wstawianie plomb, to jednak istnieje wiele różnych dziedzin, w których stomatolog może okazać się naprawdę przydatny.
Bardzo często dentyści wykonują również usługi z zakresu protetyki.

Wstawianie zębów czy różnego rodzaju implantów jest bardzo ważne zwłaszcza dla osób o dość słabym własnym uzębieniu.

Popularne są również estetyczne usługi dentystyczne, które mogą poprawić wizerunek całej osoby.

Biały uśmiech może być ogromnym atutem, natomiast zniszczone i krzywe zęby mogą wręcz oszpecić całą twarz.

Niezwykle często dentyści usuwają również zęby a z tym z kolei wiąże się chirurgia stomatologiczna.

Jak przekonać dziecko do dentysty?

Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci.
Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny.
O ile dorosły jest świadomy konsekwencji nieleczenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci.
W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.

Denyofobia - metoda leczenia

dentysta elbląg
Sedacja wziewna podtlenkiem azotu określana jest jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, oderwania od rzeczywistości przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.
Podczas sedacji bardzo duże znaczenie szczególnie u dzieci mają sugestie hipnotyczne.
Opowiadając małemu pacjentowi, że podczas zabiegu znajduje się w bajkowym królestwie, kosmosie lub innym wymarzonym przez niego miejscu wykorzystujemy w pełni działanie podtlenku azotu.
Opierając się na samym farmakologicznym działaniu podtlenku bez sugestii hipnotycznych jego skuteczność może być niewielka.
Skuteczność sedacji wziewnej wynosi około 80% i zależna jest od kilku czynników, takich jak doświadczenie lekarza, podatność pacjenta na tę metodę uspokojenia, wiek i konstytucja psychofizyczna pacjenta.

Kwalifikacja pacjentów do sedacji wziewnej opiera się na wskazaniach i przeciwwskazaniach do jej stosowania.

Metoda ta posiada wiele wskazań do których należy silny lęk przed leczeniem stomatologicznym, silny lęk przed iniekcjami, nadmierny odruch wymiotny, nadpobudliwość nerwowa, konieczność wykonywania długich i nieprzyjemnych zabiegów.
Poza tym sedacja wziewna powinna być metodą z wyboru u pacjentów z astmą, padaczką, chorobami serca, nadciśnieniem krwi czy hemofilią.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dentofobia.

dentysta elbląg