białko serwatkowe sklep

Jednym z bardziej polecanych rodzajów białek jest białko serwatkowe.
Takie białko można nabyć np.

w .

O typach odżywek

Samych odżywek białkowych jest dużo rodzajów i typów.

Dzielą się na materiał z którego zostało pozyskane samo białko i mamy tutaj białka zwierzęce, najczęściej wołowe oraz roślinne (tutaj dominuje soja).

Różne źródła białek dostarczają innych aminokwasów do mięśni i wszystko zależy od tego czy jesteśmy weganami, czy odżywiamy się bez ograniczeń. Kolejną kategorią podziału białek jest podział ze względu na wchłanialność, a raczej jej tempo. Wolno wchłanialne białka, które stosuje się jak antykataboliczne środki oraz uzupełnienie diety w białka.

Mamy tutaj np.

izolaty białka mleka, białka sojowe, owoalbuminę itd.

No i sa jeszcze białka szybkowchłanialne i tutaj króluje białko serwatkowe głównie izolaty i hydrolizaty.

Jak zinterpretować BMI?

białko serwatkowe sklep
BMI jest bardzo prosty w użyciu, jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Kulturyści mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, BMI zupełnie zdrowych, szczupłych i wysokich lekkoatletów może wskazywać na skrajną niedowagę (np.

BMI Yohanna Diniza przy wzroście 185 cm i wadze 59 kg wyniesie 17,24).

Związek między wielkością wskaźnika a ryzykiem chorób różni się między populacjami o różnych proporcjach ciała. I tak wśród Azjatów ryzyko cukrzycy jest znacząco wyższe przy niższych wartościach BMI3.
Zawartość tłuszczu w organizmie jest też wyższa u kobiet, niż u mężczyzn przy normalnej masie ciała.
W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie płciowe.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała

Sklepowe izotoniki

Izotoniki w sklepach kuszą intensywnymi kolorami, wysportowanymi sylwetkami na etykietach i rzeko dobrym działaniem na nasze ciało.

Niestety znaczna większość to przesłodzone napoje o zawartości kilku minerałów i soli. Zamiast sklepowych napojów tego typu warto przyrządzić je sobie samemu- w domowym zaciszu.

Składniki i końcowy smak można dostosować do własnych preferencji. Ja polecam izotonik z miodem, cytryną, imbirem i oczywiście solą morską.

Świetnie nawodni nasz organizm i uzupełni sporo potrzebnych soli mineralnych.

Można też użyć wysoko mineralizowanej wody, co tylko poprawi skład naszego napoju..
Dodane: 22-07-2016 08:06

Tagi: Uncategorized sklep sport odżywki suplementy białka zdrowie

Widok do druku:

białko serwatkowe sklep

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: