Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz

Dodane: 26-01-2015 12:27
Pozycjonowanie - nie ma cię w Google, nie istniejesz Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza,...ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Etyczne i nieetyczne seo

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, brak ryzyka wyrzucenia witryny z pozycji. Jest też 'czarne' seo jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Niestety wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów do pozycjonowania to istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego pozycjonera kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.© 2019 http://przedszkole20.waw.pl/