stomatologia zachowawcza elbl膮g

stomatologia zachowawcza elbl膮g

Wybierz dobrego dentyst臋

Zastanawiamy si臋 cz臋sto nad w艂a艣ciwym doborem dentysty do naszych potrzeb. Nie jest to szczeg贸lnie trudne zadanie, wystarczy jedynie pami臋ta膰 o kilku poradach przy艣pieszaj膮cych ten proces. Na pewno na pocz膮tku 偶ycie u艂atwi nam okre艣lenie swojego profilu jako pacjenta ? czy potrzeba nam jedynie plombowania? A mo偶e chcemy przede wszystkim naprawi膰 kolor szkliwa?
Maj膮c na uwadze nasze g艂贸wne potrzeby szybciej znajdziemy gabinet dostosowany w艂a艣nie do nas. To jednak niejedyny godny uwagi spos贸b szukania. Warto chocia偶by przejrze膰 dost臋pne w internecie opinie, bo sporo m贸wi膮 o jako艣ci us艂ug oraz telefonicznie sprawdzi膰 przewidywany czas oczekiwania na swoj膮 kolej.
R贸wnie dobrym 藕r贸d艂em informacji s膮 nasi znajomi. Mog膮 oni nam zarekomendowa膰 kogo艣, kto od d艂u偶szego czasu ju偶 pomaga im leczy膰 z臋by czy popisa艂 si臋 wyj膮tkowo dobr膮 jako艣ci膮 艣wiadczonych us艂ug. Wystarczy jedynie odby膰 kilka rozm贸w, aby mie膰 pewno艣膰, 偶e konkretny profesjonalista nas nie zawiedzie.


Definicja stomatologii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; 艂ac. dens ? z膮b) - dzia艂 medycyny zajmuj膮cy si臋 funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem z臋b贸w, przyz臋bia, j臋zyka, b艂ony 艣luzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz j膮 otaczaj膮cych a tak偶e stawu skroniowo-偶uchwowego cz艂owieka.

Za najwcze艣niejsze znaleziska archeologiczne 艣wiadcz膮ce o istnieniu tej dziedziny nauki uwa偶a si臋 pochodz膮ce sprzed 9-7,5 tys. lat czaszki z z臋bami posiadaj膮cymi 艣lady borowania, znalezione w miejscowo艣ci Mehrgarh w Pakistanie.

殴r贸d艂o: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Nie chcesz zepsutych z臋b贸w? Dbaj o nie

Najlepsz膮 profilaktyk膮 pr贸chnicy jest edukacja i wdra偶anie w艂a艣ciwych nawyk贸w higienicznych u dzieci. Pr贸chnica jest jedn膮 z chor贸b cywilizacyjnych i jej powstawaniu sprzyja cz臋ste spo偶ywanie wysoko przetworzonej 偶ywno艣ci, zawieraj膮cej du偶e ilo艣ci cukr贸w.

Tak wi臋c dla zdrowia z臋b贸w warto ogranicza膰 s艂odycze. Nast臋puj膮ce w臋glowodany maj膮 dzia艂anie pr贸chnicogenne: sacharoza (czyli nasz pospolity bia艂y cukier), glukoza, fruktoza oraz maltoza.

Dobrze jest stosowa膰 nici dentystyczne oraz p艂yny do p艂ukania ust, nie wspominaj膮c o "tradycyjnym" szczotkowaniu z臋b贸w.

Przyczyn膮 pr贸chnicy s膮 po prostu bakterie, kt贸re atakuj膮 os艂abione 艣rodowiskiem kwasowym szkliwo, dlatego tak wa偶na jest higiena - bakterie po prostu gin膮. Jednak to 艣rodowisko kwasowe powoduje os艂abianie si臋 szkliwa, a takie efekt powstaje z powodu w臋glowodan贸w. Tak wi臋c - dbanie o z臋by to r贸wnie偶 dbanie o diet臋.


Dodane: 30-10-2016 05:55

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: