Witaminy w treningu są tak samo ważne jak białka i inne suplementy.

Warto poszukać .

Istota witamin

witamina k2 sklepwitamina k2 sklepMinerały i witaminy regulują pracę naszego organizmu i zachodzące w nim procesy.

W tym również procesy odpowiedzialne za powstawanie i rozbudowanie tkanki mięśniowej, czy też spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego odpowiedni poziom witamin i ich dobre źródła w diecie są tak istotne w życiu sportowca- i tego zawodowego i tego hobbystycznego.

Ich niedobór może powodować rozregulowanie całego systemu odpornościowego, trawiennego i nerwowego.

Potrafi to być nie tylko niebezpieczne dla wyników treningu, ale i stanowić poważne zagrożenie dla dobrego stanu zdrowia.
Dlatego warto badać ich poziom regularnie.

Witaminy wg.

Wikipedii

Witaminy ? grupa organicznych związków chemicznych o różnorodnej budowie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu żywego.

Mogą być pochodzenia naturalnego lub otrzymywane syntetycznie.

Dla człowieka witaminy są egzogenne (ludzki organizm ich nie syntezuje), w związku z czym muszą być dostarczane z pokarmem (najczęściej w postaci prowitamin)1.
Przeciwne działanie do witamin wykazują antywitaminy1. Brak określonej witaminy w organizmie to awitaminoza, niedobór ? hipowitaminoza, zaś nadmiar ? hiperwitaminoza1. Pierwsza odkryta witamina (B1) została wydzielona przez polskiego biochemika Kazimierza Funka w 1913 roku.
Wprowadził on również nazwę tej grupy związków (łac.
vita ? 'życie' i amina ? witamina B1 zawierała grupę aminową)1.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy

Styczniowcy na siłowni

Styczniowy wysyp ćwiczących na siłowniach to coroczna fala ludzi, którzy w ramach postanowień noworocznych postanowili zrobić coś ze swoim ciałem.
Mimo pozorów nie jest to 'urban legend'- wszyscy trochę nabijają się z tego, ale tak na prawdę takich ludzi należy podziwiać.
Ilu jest ludzi, którzy mimo postanowień nie robią nic, aby je spełnić? A pierwszym krokiem do regularnych ćwiczeń jest pójście na siłownię.
Oczywiście nie każdemu przypasuje tryb ćwiczeń z trenerem, a może ilość ludzi będzie przeszkadzała. Ale osoba siedząca w domu nigdy się tego nie dowie..

Widok do druku:

witamina k2 sklep

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: