Produkt bez nazwy i bez etykiety nie ma prawa istnieć na współczesnym rynku. Ostatnio można drukować nawet nieduże nakłady, wystarczy znaleźć: .

Rola etykiet

etykiety na rolietykiety na roliEtykiety na produktach pełnią kilka ważnych ról.
Oczywiście pierwszą, która przychodzi na myśl to oczywiście nazwa produktu, bo przecież klient musi wiedzieć czy kupuje słoik dżemu, czy buraczków.
Druga kwestia to zachęcenia klienta do zakupu właśnie tego produktu spośród innych, pozornie takich samych. Oraz trzecia to informacje prawne, o wartościach odżywczych czy składnie i nie bez powodu są one mniejsze, ponieważ nie one stanowią podstawę autoreklamy produktu.

Etykiety maja swoje określone typy i rodzaje, różniące się przeznaczeniem oraz sposobem zamieszczenia na produkcie,

Etykiety i opakowania są wszędzie

Etykiety, naklejki, opakowania - towarzyszą nam już wszędzie, na każdej półce sklepowej. Praktycznie każdy produkt ma swoją etykietę informującą o nazwie produktu, producencie, składzie i innych ważnych rzeczach. Próby brandowania produktów zaszły już tak daleko, ze nawet produkty rolne zaczynają mieć swoje nazwy handlowe, np. ziemniaki mączne itp. Druk etykiet to jedna z działek poligrafii, nie wszystkie studia poligraficzne zajmują się tego typu usługą. Wymaga ona specjalnych maszyn, papieru oraz innego sprzętu.
Dlatego też druk etykiet to coś na czym dane studio poligraficzne może się wybić na danym rynku lokalnym.

Wikipedia - definicja etykiety i jej rodzaje

Etykieta to wyrób papierowy lub z folii przymocowany do produktu w celu zidentyfikowania lub określenia jego zawartości.
Często etykiety służą działaniom marketingowym, reklamując produkt przez przyciągnięcie uwagi konsumentów. Etykiety posiadają różne kształty i różnią się materiałem, z którego są wykonane.
Wytwarzane metodami przemysłowymi różnią się też techniką druku, w jakiej zostały wykonane. Etykieta na mokro ? jako historycznie pierwsza może być nazywana etykietą tradycyjną, stosowana na mokro nakładany klej.
Od lat siedemdziesiątych XX w.
następuje silne wypieranie etykiet na mokro przez etykiety samoprzylepne. Etykieta samoprzylepna ? etykieta drukowana na materiale samoprzylepnym, np.

papierze samoprzylepnym lub folii.

Podłoże drukowe pokryte jest warstwą kleju od strony przylepianej do przedmiotu etykietowanego.
Klej ochrania warstwa zabezpieczająca.

Po jej usunięciu etykieta jest gotowa do naklejenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etykieta_(marketing).

Widok do druku:

etykiety na roli

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: