tuja szmaragd

Ogr贸d to nie tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, watro tak偶e mie膰 ro艣liny typu
tuja szmaragd
. 艢wietnie zajm膮 przestrze艅, mog膮 pos艂u偶y膰 za 偶ywop艂ot i zazwyczaj s膮 ma艂o wymagaj膮ce.

Jak urz膮dzi膰 si臋 na ma艂ej przestrzeni?

W ma艂ych ogrodach mo偶na zdzia艂a膰 cuda. Wystarczy przestrzega膰 kilka zasad, no i oczywi艣cie mie膰 pomys艂 na styl ca艂o艣ci. Gospodarowanie przestrzeni膮 na ma艂ym ogrodzie mo偶e wydawa膰 si臋 bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomys艂owo艣ci wystarczy.

Ma艂e skrawki ogrodu mo偶na przekszta艂ci膰 w patio- takie miejsce z pewno艣ci膮 stanie si臋 ulubionym miejscem dla ca艂ej rodziny. Kameralny kawa艂ek zielonej przestrzeni mo偶na wzbogaci膰 o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe ro艣liny w du偶ych donicach. Mo偶na te偶 wspom贸c si臋 projektami i zdj臋ciami z sieci, tam na pewno ka偶dy znajdzie co艣 dla siebie.


Wikipedia: Ogrodnictwo

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dzia艂 nauk rolniczych, traktuj膮cy o hodowli i uprawie ro艣lin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urz膮dzaniu i piel臋gnowaniu teren贸w zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzuj膮cy si臋 du偶ym nak艂adem 艣rodk贸w produkcji, energii, budynk贸w, koszt贸w, a co za tym idzie ? du偶膮 wydajno艣ci膮. Ogrodnictwo jest jedn膮 z dyscyplin naukowych w obr臋bie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pi臋膰 uczelni wy偶szych, na kt贸rych s膮 wydzia艂y ogrodnicze oraz kilka innych (zar贸wno publicznych jak i niepublicznych) na kt贸rych prowadzone s膮 studia na kierunku ogrodnictwo. Wydzia艂y ogrodnicze s膮 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole G艂贸wnej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmi艅sko?Mazurskim w Olsztynie.

殴r贸d艂o: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo


Sadzimy tuje

Tuje mo偶na sadzi膰 od wczesnej wiosny, a偶 do p贸藕nej jesieni, jednak trzeba uwa偶a膰 na przymrozki. Na szcz臋艣cie tuje s膮 bardzo tolerancyjne i odpowiada im wi臋kszo艣膰 gleb, kt贸re wyst臋puj膮 w Polsce. Ro艣lin臋 powinni艣my posadzi膰 tak, aby by艂a os艂oni臋ta od wiatru i w miar臋 dobrze nas艂oneczniona.

Co do samego zakupu ro艣lin odradzam kupowanie w marketach. Ro艣liny- nie tylko tuje- s膮 tam 藕le piel臋gnowane i sprzedawane w za ma艂ych doniczkach. Tuje kupione w takich miejscach mog膮 mie膰 problem z adaptacj膮 i mog膮 zacz膮膰 bardzo szybko zamiera膰. Dlatego polecam raczej szk贸艂ki krzew贸w, gdzie ro艣liny rosn膮 w odpowiednich warunkach i odpowiednio si臋 o nie dba.


Dodane: 02-09-2016 10:54

Widok do druku:

tuja szmaragd

Poprzednie wpisy:

Nast臋pne wpisy: