W jakim czasie będziemy potrzebowali usług typu ? Praktycznie wtedy, kiedy będziemy mieli do czynienia z działkami, budową czy rozbudową.

Instrumenty geodety

geodezja chojnówgeodezja chojnówGeodeci w swojej codziennej pracy korzystają z bardzo skomplikowanych urządzeń pomiarowych i dalmierzy.

Często teraz są to urządzenia elektroniczne, których kalibracja oraz używanie jest bardzo ułatwione.

Niemniej jednak każdy geodeta musi wiedzieć jak się z danym urządzeniem obchodzić, aby pomiary były dokładne. Tachimetry są jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń tego typu. Kiedyś najlepsze tachimetry były optyczne, jednak teraz w XXI wieku dominują ich elektroniczne i dokładniejsze odpowiedniki.

Co prawda do dzisiaj można zobaczyć geodetów korzystających z urządzeń optycznych.

Geodeta na dwa sposoby

Praca geodety to nie tylko siedzenia za biurkiem i nanoszenie zmian na mapki, to również ciężka praca fizyczna, a jej biurkowa część też do łatwych i przyjemnych nie należy. Za biurkiem geodeta dokonuje skomplikowanych obliczeń, z danych, które pozyskał od swoich pracowników lub osobiście 'w terenie'. Nanoszenie kolejnych punktów zgodnie ze wszystkimi normami i zasadami wymaga maksymalnego skupienia. W terenie znów wraz z całym osprzętem musi odnaleźć odpowiednie punkty kontrolne i zrobić wszelkie pomiary wg. tych punktów.

Najgorszym przeciwnikiem geodety jest zła pogoda, ponieważ pomiary potrafią trwać godzinami, a przy złej pogodzie nawet dłużej.

Potrzeba geodety- kiedy?

Praktycznie zawsze kiedy coś budujemy lub przy podziale działek i ich sprzedaży. Dokonywanie pomiarów wg.
ksiąg oraz mapek to ich codzienność. Każda inwestycja potrzebuje geodety i jego kontroli- musi on sprawdzić czy nowo powstały obiekt zgadza się z wytycznymi oraz wprowadzić go na odpowiednią mapkę, dodatkowo wykonując przy tym skomplikowane obliczenia.
Mieści się to w definicji prac geodezyjnych jako obsługa inwestycji i jest koniczną czynnością dla każdego inwestora..
Dodane: 30-07-2016 14:54

Tagi: Uncategorized usługi geodezja geodeta budownictwo chojnów

Widok do druku:

geodezja chojnów

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: