Bezpieczne naczynia i zabawki podstawą dla rodzica

Dodane: 03-10-2015 08:54
Bezpieczne naczynia i zabawki podstawą dla rodzica Bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu. Dlatego należy inwestować w bezpieczne produkty dla dzieci. Można pomyśleć o , albo inne firmy sprzedające takie rzeczy.

Pieluszka wielorazowa

Dawnej stosowano wyłącznie...pieluchy nadające się do prania i kolejnego użycia. Dawne pieluszki były kawałkiem tkaniny umieszczonym między nóżkami dziecka, przytwierdzonym zazwyczaj drugą pieluchą, specyficznie zawiązywaną. Pod koniec XX wieku na pieluchy stosowano najczęściej tetrę lub flanelę. W celu zabezpieczenia przed przemoczeniem ubranka dziecka na pieluchę materiałową zakładano często majteczki wykonane z ceraty.

Takie pieluchy były stosowane też według wskazań ortopedów do tzw. pieluchowania dziecka z podejrzeniem zwichnięcia stawu biodrowego. Pielucha była w tym celu złożona szeroko, tak by rozstaw nóżek pozostawał dość duży.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka

Produkty dziecięce

Produktów typowo dziecięcych na rynku jest coraz więcej. Jest to duża grupa potencjalnych ?konsumentów?- co prawda rzeczywistymi konsumentami są rodzice- dlatego dużo firm poszerza swój asortyment o kolejne produkty.

Ile z nich jednak naprawdę potrzebujemy- przecież dziecko nie musi być karmione gotowymi obiadkami, a nawet zdaniem niektórych specjalistów, nie powinny. Oczywiście są produkty bardzo przydatne, jak na przykład nietłukące się naczynia z melaminy, pieluszki jednorazowe itp.

Pierwszoklasista i wyprawka do szkoły...

Wyprawka dla pierwszoklasisty to nie lada wyzwanie dla portfela rodziców. Koszty takiej wyprawki często oscylują w okolicach 500zł nie licząc podręczników, które wcale tanie nie są.

W tym okresie jesteśmy zalewani falą nowych trendów- postacie z bajek, seriali i filmów animowanych- które oczywiście ciągną za sobą całe zestawy z konkretną postacią. Takie produkty są odpowiednio droższe i niestety też niższej jakości.

Można jednak ominąć ten szał robiąc zakupy wcześniej, powiedzmy na 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem szkoły, ceny będą niższe, a ilość ludzi (i dzieci) w sklepie nie przyprawi o ból głowy.